Учество на претседателот Иванов на Денови на македонската култура во Белград ,,Допир на Македонија’’

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, присуствува на [...]

2022-05-25T07:00:05+00:00мај 25, 2022|

Промоција на монографијата за Апостолската посета на Папата Франциск на Македонија

На 5-ти мај 2022 година, Католичката црква во Република Македонија [...]

2022-05-11T09:52:49+00:00мај 5, 2022|

Честитка за пласманот на Македонската ракометна репрезентација на Светското првенство 

Претседателот Иванов упати честитка до Македонската ракометна репрезентација по повод [...]

2022-05-12T12:59:46+00:00април 17, 2022|

Честитка до христијанските верници кои го прославуваат Велигден според Грегоријанскиот календар

Поранешниот Претседател Иванов денес упати честитка до христијанските верници кои [...]

2022-05-12T14:54:25+00:00април 17, 2022|

Учество на претседателот Иванов на Еко-климатски самит во Анкара, 30-31 март 2022 година

Поранешниот претседател на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов учествуваше на [...]

2022-05-12T14:46:09+00:00април 1, 2022|

Учество на Претседателот Иванов на Дипломатски форум во Анталија, 10-13 март 2022 година

Поранешниот претседател на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, се обрати [...]

2022-05-12T15:02:44+00:00март 13, 2022|
Go to Top