Претседателот Иванов упати честитка до Македонската ракометна репрезентација по повод пласманот на Светското првенство во Полска и Шведска:

„Македонија повторно на големо светско натпреварување.

Честитки за Кире и целата репрезентација за пласманот на Светското првенство во ракомет.

Денес, уште еднаш покажавте колку пожртвувано, посветено и со срце треба секогаш да се игра за македонскиот национален дрес.

Да живее Македонија!“

 

Линк до објавата на страната на Фејсбук