Претседателот Иванов на својот фејсбук профил упати честитка до Македонската фудбалска репрезентација по повод историската победа над репрезентацијата над германската репрезентација, во рамките на квалификациите за светското првенство во Катар:

„Честитки за МАКЕДОНСКИТЕ фудбалери.

Секогаш со срце за МАКЕДОНИЈА!

Браво!“

– Честитка од претседателот Иванов до Македонската фудбалска репрезентација на 31 март 2021 година