About Eclipse123

This author has not yet filled in any details.
So far Eclipse123 has created 75 blog entries.

Посета на поранешниот Претседател Иванов на Анкара, Турција, 25-26 октомври 2021 година

Претседателот Иванов беше во дводневна посета на Анкара, Република Турција, [...]

2022-04-30T11:21:49+00:00октомври 26, 2021|

Честитка од Претседателот Иванов по повод 11-ти Октомври 2021 година

ПОЧИТУВАН МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ, На 11 октомври 1941 година, Македонија го [...]

2022-04-30T11:21:59+00:00октомври 11, 2021|

Поздравен говор на претседателот Иванов на Свечениот и научен собир на МАНУ „Современата македонска држава – две етапи: 1941-1991/1991-2021“, 27 септември 2021 година

Претседателот Иванов денес имаше поздравно обраќање на Свечениот и научен [...]

2022-04-30T11:22:15+00:00септември 27, 2021|

Поздравно обраќање на Претседателот Иванов на Свечениот и научен собир на МАНУ „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното формирање и развој: 1941-1991/1991-2021 година“, 27 септември 2021 година

Почитувани, Ова мое поздравно обраќање е во двојно својство, како [...]

2022-05-18T12:45:49+00:00септември 27, 2021|

Учество на Претседателот Иванов на 7. Меѓународен конгрес за Црното море, 19 септември 2021 година

Поранешниот претседател на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествуваше [...]

2022-04-30T11:31:37+00:00септември 19, 2021|

Честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми септември 2021 година

Почитувани сограѓани, Нека ни е честит Денот на независноста на [...]

2022-04-30T11:23:51+00:00септември 8, 2021|

Честитка од претседателот Иванов по повод Илинден, 2-ри август 2021 година

„Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – [...]

2022-04-30T11:24:00+00:00август 2, 2021|

Средба Иванов-Бомгартнер во Скопје на 29 јули 2021 година

Претседателот Иванов оствари средба со амбасадорот на Француската република Сирил [...]

2022-04-30T11:52:11+00:00јули 29, 2021|

Средба Иванов-Вучиќ во Скопје на 29 јули 2021 година

Денес во Скопје, претседателот Иванов оствари средба со претседателот на [...]

2022-04-30T11:52:29+00:00јули 29, 2021|
Go to Top