About Eclipse123

This author has not yet filled in any details.
So far Eclipse123 has created 75 blog entries.

Учество на Претседателот Иванов на онлајн конференција – 24. Евроазиски економски самит на Фондацијата Мармара, 8-9 јули 2021 година

Поради глобалната пандемија на Ковид-19 и 24. Евроазиски економски Самит [...]

2022-04-30T11:52:47+00:00јули 9, 2021|

Обраќање на Претседателот на Република Македонија 2009-2019, проф. д-р Ѓорге Иванов, на 24-тиот Евроазиски економски самит на Фондацијата Мармарa, Истанбул (онлајн), 9. јули 2021 година

Почитувани учесници, ваши екселенции, драги пријатели. Најпрво, би сакал да [...]

2022-04-30T11:53:17+00:00јули 9, 2021|

Честитка од Претседателот Иванов со семејството по повод Велигден, 2-ри мај 2021 година

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА! Ви посакуваме празникот да го поминете со топлина [...]

2022-04-30T11:53:27+00:00мај 2, 2021|

Честитка од Претседателот Иванов до верниците кои го прославуваат Велигден според Грегоријанскиот календар, 4-ти април 2021 година

Почитувани, По повод најголемиот христијански празник – Велигден, во мое [...]

2022-04-30T11:53:51+00:00април 4, 2021|

Честитка од претседателот Иванов до Македонската одбојкарска репрезентација за пласман на европското првенство на 31 март 2021 година

Претседателот Иванов на својот фејсбук профил упати честитка до Македонската [...]

2022-04-30T11:54:07+00:00март 31, 2021|

Предавање на претседателот Иванов на сесија на Школата за јавни политики „Мајка Тереза“ во Охрид на 14 март 2021 година

Поранешниот Претседател на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествуваше [...]

2022-04-30T11:54:23+00:00март 14, 2021|

Честитка од претседателот Иванов до Македонската одбојкарска репрезентација за пласман на европското првенство на 16 јануари 2021 година

Претседателот Иванов на својот фејсбук профил упати честитка до Македонската [...]

2022-04-30T11:55:08+00:00јануари 16, 2021|

Честитка од Иванови по повод големиот христијански празник Божиќ на 7 јануари 2021 година

Претседателот Иванов со семејството упати честитка по повод големиот христијански [...]

2022-04-30T11:25:06+00:00јануари 7, 2021|

Честитка од Иванови по повод Новата 2021-ва година на 31 декември 2020 година

Претседателот Иванов со семејството упати честитка по повод Новата година. [...]

2022-04-30T11:25:16+00:00декември 31, 2020|
Go to Top