Честитка до христијанските верници кои го прославуваат Божиќ по Грегоријанскиот календар

Претседателот Иванов упати честитка до верниците кои го прославуваат Божиќ [...]

2022-12-27T14:31:53+00:00декември 25, 2022|

Честитка по повод Денот на Св. Климент Охридски

Претседателот Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија по [...]

2022-12-27T14:39:25+00:00декември 8, 2022|

Честитка по повод Денот на македонската револуционерна борба

Претседателот Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија по [...]

2022-10-31T13:36:10+00:00октомври 23, 2022|

Честитка од Претседателот Иванов по повод 11-ти Октомври

Претседателот Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија по [...]

2022-10-13T07:55:31+00:00октомври 11, 2022|

Свечено затворање на 13-тата Школа за млади лидери на Претседателот Иванов

Петок, 30 септември 2022 година СООПШТЕНИЕ од Кабинетот на поранешниот [...]

2022-10-10T14:40:12+00:00септември 29, 2022|

Поздравно писмо од Папата Франциск до Школата за млади лидери на Претседателот Иванов

Папата Франциск упати писмо до Претседателот Иванов во кое ги [...]

2022-09-18T09:46:02+00:00септември 17, 2022|

Свечено отворање на 13. Школа за млади лидери на Претседателот Иванов, 16.09.2022 г.

17.09.2022 година Со свеченото отворање кое се одржа синоќа во [...]

2022-09-18T08:29:30+00:00септември 17, 2022|

Честитка од претседателот Иванов по повод 8-ми Септември

Почитувaни сограѓани, На 8. Септември 1991 година го оствариме вековниот [...]

2022-09-18T08:40:08+00:00септември 8, 2022|

Честитка од Претседателот Иванов по повод Илинден

Честитка од Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, [...]

2022-09-18T08:36:25+00:00август 2, 2022|

Повик на претседателот Иванов за отфрлање на францускиот предлог

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, денес го [...]

2022-07-06T12:27:21+00:00јули 2, 2022|
Go to Top