Претседателот Иванов упати честитка до христијанските верници по повод најголемиот христијански празник Велигден:

 

„Нека овој најсветол и најголем христијански празник донесе многу радост, здравје, благосостојба и духовен мир.

За многу години Велигден!

Христос воскресна!

Навистина воскресна!“

 

Линк до објавата на ФБ