About contact

This author has not yet filled in any details.
So far contact has created 23 blog entries.

Поздравно писмо од Папата Франциск до Школата за млади лидери на Претседателот Иванов

Папата Франциск упати писмо до Претседателот Иванов во кое ги [...]

2022-09-18T09:46:02+00:00септември 17, 2022|

Свечено отворање на 13. Школа за млади лидери на Претседателот Иванов, 16.09.2022 г.

17.09.2022 година Со свеченото отворање кое се одржа синоќа во [...]

2022-09-18T08:29:30+00:00септември 17, 2022|

Честитка од претседателот Иванов по повод 8-ми Септември

Почитувaни сограѓани, На 8. Септември 1991 година го оствариме вековниот [...]

2022-09-18T08:40:08+00:00септември 8, 2022|

Честитка од Претседателот Иванов по повод Илинден

Честитка од Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, [...]

2022-09-18T08:36:25+00:00август 2, 2022|

Повик на претседателот Иванов за отфрлање на францускиот предлог

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, денес го [...]

2022-07-06T12:27:21+00:00јули 2, 2022|

Објавен КОНКУРСОТ за 13-та Школа за млади лидери на претседателот Иванов

Кабинетот на поранешниот претседател Иванов информира дека по 13-ти пат [...]

2022-06-29T06:47:44+00:00јуни 29, 2022|

Учество на претседателот Иванов на Денови на македонската култура во Белград ,,Допир на Македонија’’

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, присуствува на [...]

2022-05-25T07:00:05+00:00мај 25, 2022|

Обраќање на Претседателот на Република Македонија 2009-2019, проф. д-р Ѓорге Иванов, на свечената промоција на монографијата „Историската посета на Светиот Отец – Прво македонско добредојде за Папата Франциск“

Почитувани присутни, Ваши екселенции, Ваши еминенции, Со задоволство ја прифатив [...]

2022-05-18T12:41:37+00:00мај 5, 2022|
Go to Top