About contact

This author has not yet filled in any details.
So far contact has created 39 blog entries.

Претседателот Иванов се обрати во Обединети нации во Женева

Вчера поранешниот претседател Иванов се обрати во Обединетите Нации во [...]

2023-01-23T11:35:24+00:00јануари 14, 2023|

Честитка до христијанските верници кои го прославуваат Божиќ по Грегоријанскиот календар

Претседателот Иванов упати честитка до верниците кои го прославуваат Божиќ [...]

2022-12-27T14:31:53+00:00декември 25, 2022|

Честитка по повод Денот на Св. Климент Охридски

Претседателот Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија по [...]

2022-12-27T14:39:25+00:00декември 8, 2022|

Честитка по повод Денот на македонската револуционерна борба

Претседателот Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија по [...]

2022-10-31T13:36:10+00:00октомври 23, 2022|

Честитка од Претседателот Иванов по повод 11-ти Октомври

Претседателот Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија по [...]

2022-10-13T07:55:31+00:00октомври 11, 2022|

Свечено затворање на 13-тата Школа за млади лидери на Претседателот Иванов

Петок, 30 септември 2022 година СООПШТЕНИЕ од Кабинетот на поранешниот [...]

2022-10-10T14:40:12+00:00септември 29, 2022|

Поздравно писмо од Папата Франциск до Школата за млади лидери на Претседателот Иванов

Папата Франциск упати писмо до Претседателот Иванов во кое ги [...]

2022-09-18T09:46:02+00:00септември 17, 2022|

Свечено отворање на 13. Школа за млади лидери на Претседателот Иванов, 16.09.2022 г.

17.09.2022 година Со свеченото отворање кое се одржа синоќа во [...]

2022-09-18T08:29:30+00:00септември 17, 2022|

Честитка од претседателот Иванов по повод 8-ми Септември

Почитувaни сограѓани, На 8. Септември 1991 година го оствариме вековниот [...]

2022-09-18T08:40:08+00:00септември 8, 2022|

Честитка од Претседателот Иванов по повод Илинден

Честитка од Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, [...]

2022-09-18T08:36:25+00:00август 2, 2022|
Go to Top