Објавен КОНКУРСОТ за 14-та Школа за млади лидери на претседателот Иванов

мај 31, 2023|Коментарите се исклучени на Објавен КОНКУРСОТ за 14-та Школа за млади лидери на претседателот Иванов

Кабинетот на поранешниот претседател Иванов информира дека по 14-ти пат ќе се одржи традиционалната Школа за млади лидери на Претседателот Иванов во периодот 7-19 октомври 2023 година. [...]

Честитка по повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј

мај 24, 2023|Коментарите се исклучени на Честитка по повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј

Претседателот Иванов упати честитка до своите сограѓани по повод празникот Денот на македонските и сесловенски просветители, светите браќа Кирил и Методиј. „Почитувани сограѓани, Честит 24-ти Мај, Ден [...]

Промоција на документарниот филм „Тајниот код на Константин – Проглас“

мај 19, 2023|Коментарите се исклучени на Промоција на документарниот филм „Тајниот код на Константин – Проглас“

Велес, 18.05.2023 година   Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, синоќа присуствуваше на првата проекција на документарниот филм со елементи на документарна драма „Тајниот код [...]

Претседателот Иванов на Меѓународна конференција во Истанбул за Европа и Балканот

мај 9, 2023|Коментарите се исклучени на Претседателот Иванов на Меѓународна конференција во Истанбул за Европа и Балканот

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, вчера во Истанбул учествуваше на Меѓународната конференција „Балканот и [...]

Книга за Гоце Делчев од 1972 година во издание на Млад Борец

мај 4, 2023|Коментарите се исклучени на Книга за Гоце Делчев од 1972 година во издание на Млад Борец

На денешен ден, 4 мај, во 1903 година, загина идеологот и водачот на македонското револуционерно движење за [...]

Честитка од претседателот Иванов по повод Велигден според Грегоријанскиот календар

април 9, 2023|Коментарите се исклучени на Честитка од претседателот Иванов по повод Велигден според Грегоријанскиот календар

Претседателот Иванов упати честитка до христијанските верници кои го прославуваат Велигден според Грегоријанскиот календар: „Почитувани, Во овие [...]

Папата Франциск доби признание Морален лидер на денешнината од Претседателот Иванов и Школата за млади лидери

март 29, 2023|Коментарите се исклучени на Папата Франциск доби признание Морален лидер на денешнината од Претседателот Иванов и Школата за млади лидери

Денес, претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, присуствуваше на генералната аудиенција на Папата Франциск која [...]

Претседателот Иванов учествуваше на 26. Евроазиски економски самит во Истанбул

март 16, 2023|Коментарите се исклучени на Претседателот Иванов учествуваше на 26. Евроазиски економски самит во Истанбул

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествуваше на 26. Евроазиски економски самит на Фондацијата Мармара [...]

Учество на претседателот Иванов на 10. Глобален Баку форум

март 12, 2023|Коментарите се исклучени на Учество на претседателот Иванов на 10. Глобален Баку форум

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествува на 10. Глобален Баку форум во Азербејџан во [...]

Let’s work together

We work as a single united team with market leading firms around the world and give our clients the highest quality advice possible.

MAKE ENQUIRY