Објавен КОНКУРСОТ за 14-та Школа за млади лидери на претседателот Иванов

Кабинетот на поранешниот претседател Иванов информира дека по 14-ти пат [...]

2023-05-31T07:57:28+00:00мај 31, 2023|

Честитка по повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј

Претседателот Иванов упати честитка до своите сограѓани по повод празникот [...]

2023-05-24T07:40:06+00:00мај 24, 2023|

Промоција на документарниот филм „Тајниот код на Константин – Проглас“

Велес, 18.05.2023 година   Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р [...]

2023-05-24T07:41:43+00:00мај 19, 2023|

Претседателот Иванов на Меѓународна конференција во Истанбул за Европа и Балканот

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, вчера во [...]

2023-05-24T07:42:42+00:00мај 9, 2023|

Книга за Гоце Делчев од 1972 година во издание на Млад Борец

На денешен ден, 4 мај, во 1903 година, загина идеологот [...]

2023-05-04T12:10:51+00:00мај 4, 2023|

Честитка од претседателот Иванов по повод Велигден според Грегоријанскиот календар

Претседателот Иванов упати честитка до христијанските верници кои го прославуваат [...]

2023-04-09T07:15:46+00:00април 9, 2023|

Папата Франциск доби признание Морален лидер на денешнината од Претседателот Иванов и Школата за млади лидери

Денес, претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, присуствуваше [...]

2023-04-03T20:36:38+00:00март 29, 2023|

Претседателот Иванов учествуваше на 26. Евроазиски економски самит во Истанбул

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествуваше на [...]

2023-03-16T06:31:55+00:00март 16, 2023|

Учество на претседателот Иванов на 10. Глобален Баку форум

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествува на [...]

2023-03-12T07:49:33+00:00март 12, 2023|

Претседателот Иванов се обрати на Светскиот форум за демократија и мир во Берлин

Претседателот на Република Македонија 2009-2019, д-р Ѓорге Иванов, учествува на [...]

2023-02-18T11:24:57+00:00февруари 18, 2023|
Go to Top